DreamSpark

Program DreamSpark umożliwia uczniom, studentom oraz nauczycielom korzystanie z najnowszych narzędzi designerskich i deweloperskich Microsoft, aby pomóc im w nauce i edukacji zaawansowanych umiejętności technicznych.

Narzędzia i programy dostępne w ramach abonamentu DreamSpark Premium mogą być używane wyłącznie przez instytucje akademickie, do projektów naukowych i niekomercyjnych badań. Nie mogą być wykorzystywane w celu podnoszenia jakości infrastruktury IT na uczelni oraz nie mogą z nich korzystać pracownicy administracyjni.

Oprogramowanie nie może również służyć celom komercyjnym – każdy produkt stworzony za pomocą oprogramowania z DreamSpark Premium może być oferowany lub wykorzystywany komercyjnie wyłącznie po zakupie odpowiednich licencji danego oprogramowania wykorzystanego podczas tworzenia produktu. Jedynym wyjątkiem jest publikowanie i sprzedaż aplikacji Windows 8, Windows Phone i Gier w Microsoft Windows Store, do którego studenci mają w ramach DreamSpark bezpłatny dostęp.

Lista dostępnego oprogramowania znajduje się pod tym adresem

Osoby zgłaszające się do korzystania z DreamSpark podpisem pod formularzem zgłoszeniowym akceptują warunki EULA DreamSpark https://www.dreamspark.com/Institution/DSP-EULA.aspx

Aby uzyskać dostęp do oprogramowania w ramach umowy DreamSpark, należy być pracownikiem dydaktycznym lub studentem Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej.

Jako student należy wypełnić tabelkę pod tym linkiem< podpisać i podbić ją w sekretariacie swojego Instytutu.
Następnie dostarczyć wersję papierową do administratora licencji DreamSpark do pokoju 1.351, oraz wysłać listę maili z tabelki w wersji elektronicznej.
Na podane adresy zostaną dostarczone maile z dalszą instrukcją postępowania nie dłużej niż do 3 dni roboczych od daty złożenia formularza i wysłania maila.
Należy również sprawdzić folder SPAM.

Wykładowcy powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy wykładowcy i dostarczyć go do Administratora licencji do pokoju 1.351.
Na podany adres zostanie dostarczony mail z dalszą instrukcją postępowania nie dłużej niż do 3 dni roboczych od daty złożenia formularza.
Należy również sprawdzić folder SPAM.

Dostęp do bazy oprogramowania jest przyznawany studentom do końca roku akademickiego,
a dla wykładowców do daty wygaśnięcia licencji na DreamSpark czyli do 31.12.2017.